دسته‌بندی نشده

10 اشتباه رایج آرایشی که ما را پیرتر نشان می دهد

آرایش صورت

آرایش می تواند اعتماد به نفس ما را با برجسته کردن بهترین ویژگی های صورت ما تقویت کند و پوست ما را به خوبی تغذیه کند. اما، آیا تا به حال متوجه شده اید که گاهی اوقات می تواند شما را پیرتر نشان دهد؟

هیچس از انتخاب نکردن یک روش آرایش بد ایمن نیست.(ممکنه آرایش درستی در زمان خاصی انجام ندیم!)

1.استفاده بیش از حد از کانسیلر

ما به امید اینکه چهره مات بی نقصی داشته باشیم به اشتباه بیش از حد از کانسیلر استفاده میکنیم. اگر رنگ اشتباهی را انتخاب کنیم و با مصرف زیاد لایه ضخیم تر بر روی صورت ایجاد کنیم در نهایت چین و چروک ها برجسته تر میشوند و صورت پیر تر به نظر میرسد. برای جلوگیری از این امر، آرایشگران برتر توصیه می کنند که از فونداسیون های ضخیم دوری کنید. درعوض، مواد مایع حاوی ذرات درخشان را انتخاب کنید – آنها پوست شما را سالم و طبیعی جلوه می‌دهند بدون اینکه فشار زیادی روی آن وارد شود.

2.استفاده بیش از حد از ریمل برای مژه های پایین

استفاده از ریمل برای لمس مژه های پایین و برجسته کردن لبه های چشم می تواند به نگاه شما جلوه بیشتری بدهد. از طرف دیگر، گذاشتن بیش از حد ریمل روی مژه ها، توجه همه را به چین و چروک های اطراف چشم شما معطوف می کند. مهم نیست که این چروک ها چقدر کوچک هستند – ریمل غلیظ آنها را برجسته می کند!

3.انتخاب رنگ رژ لب اشتباه

هیچ سوالی در مورد آن وجود ندارد – رژ لب می تواند برای تصویر شما معجزه کند! در این قسمت، از آزمایش با رنگ های غنی و اشباع نترسید. اما، فراموش نکنید – اگر لب های شما به طور طبیعی باریک هستند، باید از استفاده از رژ لب های تیره خودداری کنید. رنگ های تیره به احتمال زیاد لب های شما را نازک تر نشان می دهند. اگر می‌خواهید لب‌هایتان پرتر به نظر برسد، رژ لب نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد – تنها کاری که باید انجام دهید این است که خط لب طبیعی خود را بیش از حد بکشید!

4.استفاده از سایه های تیره به روش اشتباه

مراقب باشید که سایه‌ها را روی کل ناحیه پلک قرار ندهید – این کار باعث می‌شود شما به‌طور مشهودی مسن‌تر به نظر برسید! کار درست این است که فقط گوشه های بیرونی چشم خود را بکشید.

۵.استفاده بیش از حد از خط چشم پلک پایین

کشیدن خط چشم تیره روی پلک پایین باعث می شود چشمان شما باریک به نظر برسد. برای خنثی کردن اثر، از یک مداد آرایشی سبک استفاده کنید – این باید به تصویر شما شفافیت بخشد!

6.گذاشتن سرخاب روی سیب گونه هایت

با رنگ های تیره و تند خداحافظی کنید! وقت آن است که توجه خود را به رنگ های روشن تر، مانند صورتی کم رنگ یا هلویی معطوف کنید. توجه داشته باشید که رژگونه ها را به قسمت بالایی گونه خود بزنید نه قسمت مرکزی. برجسته کردن سیب های گونه شما ممکن است در جوانی ایده خوبی بوده باشد، اما – هر چه بالغ تر می شویم، باید خود را با تغییراتی که پوستمان تجربه می کند سازگار کنیم. به جای تلاش برای برجسته کردن ناحیه مرکزی، سعی کنید رنگ سرخ را روی استخوان گونه‌های بالایی بکشید، نه خیلی نزدیک به ناحیه بینی. استفاده از رنگ های ملایم و طبیعی صورت شما را جوان تر نشان می دهد و به آن درخشندگی رمانتیک می بخشد. همچنین، قرار دادن رنگ سرخ روی استخوان گونه شما باید اثر لیفتینگ موضعی داشته باشد.

7.برجسته کردن بیش از حد ابرو ها

استفاده از رنگ های تیره تند برای بزرگ کردن و برجسته کردن ابروها می تواند چهره شما را نامرتب و فرسوده نشان دهد. عاقلانه تر است که از رنگ هایی روشن تر از رنگ طبیعی ابرو خود استفاده کنید.

8.غفلت از استفاده از تصحیح کننده

سیاهی زیر چشم برای بسیاری از افراد مشکل ایجاد می کند. با افزایش سن، این لک ها بیشتر نمایان می شوند. استفاده از کانسیلر فقط مشکل را بدتر می کند. از طرفی اعمال برخی اصلاح کننده ها معجزه می کند! سعی کنید آن را فقط روی نواحی تیره بمالید و تا حد امکان نازک پخش کنید.

9.کشیدن خط لب

استفاده از مداد خط لب برای آرایش موفق ضروری است. این به شما امکان می دهد طرح کلی دهان را مشخص تر و جذاب تر کنید. با این حال، در تلاش برای بزرگتر نشان دادن لب های خود با کشیدن بیش از حد لبه های طبیعی لب، باید بسیار مراقب باشید.استفاده از مداد خط لب برای آرایش موفق ضروری است. این به شما امکان می دهد طرح کلی دهان را مشخص تر و جذاب تر کنید. همیشه آستر را در جهت مرکز لب ها سایه بزنید – در غیر این صورت، در نهایت خطر دیده شدن سبیل را دارید!

10.پودر کردن غلیظ صورت

پودر فقط زمانی برای اصلاح عیوب پوست خوب است که در مقادیر کم استفاده شود. اگر بیش از حد سخاوتمندانه استفاده شود، خود چیز مشکل ساز می شود! از مواد معدنی سبک یا پودر برنج برای خلاص شدن از شر آن اثر چرب و درخشان در ناحیه T استفاده کنید. از پودر کردن ناحیه اطراف چشم خودداری کنید – این کار فقط چین و چروک ها را برجسته می کند و پوست شما را خشک می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *