مو

همه چیز درباره شامپو رنگ مو

همه چیز درباره شامپو رنگ مو

همه چیز درباره شامپو رنگ مو. شامپو رنگ مو یکی از محصولات جدیدی است که کار بسیاری را برای رنگ کردن مو راحت کرده است. به ویژه خانم ها و آقایان مسنی که می‌خواهند موهای سفید خود را بپوشانند و مجبورند همیشه از رنگ های شیمیایی و مضر استفاده کنند. با استفاده از این شامپوها دیگر نیازی به رفتن به آرایشگاه و صرف زمان زیاد برای رنگ کردن مو نیست.

تنها کاری که باید بکنید این است که موهایتان را با این شامپو بشویید. برای اینکه بیشتر درباره شامپو رنگ مو، مزایا و معایب، و نحوه استفاده از آن بدانید، این مطلب همه چیز درباره شامپو رنگ مو را میگوید

شامپو رنگ مو چیست؟

شامپو رنگ مو محصولی است که می‌تواند رنگ موهای شما را تغییر دهد. در ساختار این شامپو از رنگدانه‌های مختلفی استفاده شده است که رنگ طبیعی موها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این شامپوها عموما برای رفع سفیدی مو استفاده می‌شود. همچنین، علاوه بر تیره کردن موهای سفید، می‌توانند رنگ موهای تیره را ۱ تا ۲ درجه روشن‌تر کنند. شامپو رنگ طیف رنگی بسیار گسترده و متنوعی ندارد و اغلب در رنگ‌های مشکی و قهوه ای تولید می‌شود.

انواع شامپو رنگ

همه چیز درباره شامپو رنگ مو.شامپوهای رنگ مو انواع مختلفی دارند مانند شامپو رنگ مخصوص موهای چرب، موهای خشک، و موهای معمولی. همچنین، از نظر رنگ نیز این شامپوها متنوع هستند و امروزه علاوه بر مشکی و قهوه ای، شاهد رنگ های متنوع تری در این محصولات هستیم. انتخاب شامپو رنگ به نوع مو، رنگ مو، جنس مو و … بستگی دارد. در سال های اخیر، شامپو رنگ گیاهی نیز تولید شده است که نسبت به شامپوهای شیمیایی عوارض بسیار کمتری دارند.

شامپو رنگ مو جزو کدام دسته از مدل های رنگ مو قرار می گیرد؟

اساسا رنگ موها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند، رنگ موهای موقت، رنگ موهای نیمه موقت و رنگ موهای دائمی یا رنگ موی شیمیایی. رنگ موهای دائمی رنگ هایی هستند که به طور جداگانه یا با اکسیدان استفاده می شوند.

شامپو رنگ مو دائمی نیست . به این شکل که نخست رنگدانه موها با این ترکیبات اکسیدانی خارج می شوند تا موها حالت دکلره پیدا کنند و بعد از رنگ مو استفاده می شود تا روی موی بی رنگ شده رنگ دلخواه به وجود بیاید. مهم ترین ویژگی رنگ موهای دائم تنوع رنگی بالاست یعنی می توان موی تیره را به موهای روشن یا خیلی روشن تبدیل کرد و موهای روشن را هم به رنگ تیره تغییر داد .

چندبار در ماه می توان از شامپو رنگ استفاده کرد؟

با توجه به اینکه این شامپو همان خاصیت شیمیایی رنگ موها را دارند و رنگ مو هم باید هر یک ماه یکبار استفاده شود چرا که استفاده مرتب آن سبب تحریک پوست و در نهایت سرطان پوست می شود .بنابراین استفاده روزانه شامپوهای برطرف کردن سفیدی مو هم می تواند باعث تحریکات پوستی پرخطر شود .

روش استفاده از شامپو رنگ

استفاده از شامپو رنگ بسیار ساده است و هرکسی به راحتی می‌تواند آن را در منزل انجام دهد. برای رنگ کردن موهایتان با این محصول کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در ابتدا موهای خود را با شامپو معمولی بشویید تا چربی اضافی و آلودگی از سطح موها و پوست سر از بین برود.
  • سپس موهایتان را به خوبی آبکشی کنید تا شامپو به طورکامل شسته شود.
  • مقداری از شامپو رنگ را با آب مخلوط کنید.
  • آن را روی سر خود بریزید و موهایتان را ماساژ دهید.
  • به مدت ۱ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس شامپو را بشویید.

لازم به ذکر است که هر چقدر شامپو رنگ غلیظ تر باشد و همچنین مدت زمان بیشتری روی موها بماند، رنگ موها تیره تر می‌شود.

ماندگاری شامپو رنگ

دوام رنگ شامپو رنگ مو زیاد نیست. ماندگاری آن نهایتا ۱ هفته خواهد بود. این نوع شامپوها در گروهی بین رنگ های دائمی و نیمه دائمی قرار می گیرند. البته عوامل مختلفی در مدت زمان ماندگاری رنگ شامپو موثر است که می توان به نوع مو ، جنس مو، کیفیت شامپو رنگ ، تعداد دفعات شست و شوی موها در هفته و …. اشاره کرد. به عنوان مثال مدت زمان ماندگاری شامپو رنگ روی موهای چرب کمتر از موهای خشک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *