لوازم آرایش

چطور با پنکیک کانتور کنیم؟

نحوه برجسته سازی و کانتور برای مبتدیان

شاید برایتان سوال باشد که این اصطلاحاتی که در آرایشگاه ها ویا در ویدیوهای آموزشی آرایشی به کار برده میشود چه معنایی دارد. در مقاله چطور با پنکیک کانتور کنیم با برخی از این اصطلاحات آشنا شوید

 کانتور و کانسیلر، پودر بیک و هایلاتر پرکاربردترین لوازم آرایش هستند. و در زیباتر شدن صورت تاثیر زیادی دارند. در این مقاله با کانتورینگ و روش کانتور کردن آشنا میشویم

فیلم آموزشی برای کانتورینگ صورت را در چطور با پنکیک کانتور کنیم؟

کانتورینگ چیست؟

کانتور یک لوازم موثر در آرایش است که رنگ آن از پوست صورتتان باید تیره‌تر باشد. اگر روش استفاده از کانتور مایع، کانتور کرمی استیکی و کانتور پودری را بدانید ، آرایش صورت متفاوتی را تجره میکنید.

در واقع روش کانتورینگ صورت ایجاد سایه روی صورت می‌باشد.کاربرد کانتور تغییر فُرم صورت است.

بنابراین شما می‌توانید با ایجاد سایه‌ای که توسط کانتورینگ روی پوست صورت ایجاد می‌شود، فرم بینی، پیشانی، گونه و حتی اندازه و زاویه صورتتان را تغییر دهید و آن را برجسته یا باریک‌تر کنید.

البته در آرایش‌های مدرن می‌توانید فرم صورتتان را تغییر ندهید و تنها سایه‌هایی روی صورتتان ایجاد کنید که تاثیر بسیاری در طبیعی و زیباتر شدن آرایش دارد.

اختلاف کانتور و برنزر در چطور با پنکیک کانتور کنیم؟

کانتور شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. اما بهتر است بدانید که کاربرد این دو با یکدیگر بسیار متفاوت است و هر یک به صورت متفاوت در آرایش صورت به کار می‌رود.

معمولا کانتور مات است. و با کمک کانتورینگ صورت می‌توانید سایه‌هایی بین بینی، گونه، ابرو، پیشانی، چانه و فَک ایجاد کنید. زیرا در فرم و اندازه هر یک از آن‌ها تاثیر دارد و چهره‌تان را زیباتر می‌کند.

کانتور مانند سایه روی پوست کار می‌کند، ولی برنزر همچون نور آفتاب روی پوست است. بنابر این برنزر یک روشنایی و رنگ گرمی به پوست می‌بخشد و حالتی درخشان در اجزای صورت ایجاد می‌کند.

استفاده از کانتور قبل یا بعد از کرم پودر صحیح می باشد؟

امروزه روشهای آرایشی متفاوت شده است. در گذشته اول از کرم پودر استفاده می‌کردیم و بعد از آن رژگونه، برنزر و هایلاتر به صورت می‌زدیم، اما اکنون روند آرایش  متفاوت شده.

میکاپ آرتیست‌ها، اول هایلایتر جامد یا مایع به استخوان گونه خود می‌زنند، بعد با کمک کرم پودر، پوست صورتشان را می‌پوشانند و در آخر آرایش پایه پوست را با کانتوریگ صورت  به پایان می‌رسانند.

عجیب به نظر می‌رسد، اما بسیاری از میکاپرهای مشهور می گویند استفاده از هایلایتر زیر کرم پودر و کانتوریگ پس از کرم پودر باعث می‌شود که پوست زیباتر به نظر برسد و درخشش طبیعی داشته باشد.

الزامات کانتورینگ

چطور با پنکیک کانتور کنیم؟- الزامات کانتورینگ

چطور با پنکیک کانتور کنیم؟

برای کانتورینگ زیبا و بی‌نقصی ، باید کانتوری تهیه کنید که تیره‌تر از رنگ پوستتان باشد.اگر پوست سفید و روشنی دارید، بنابراین رنگ کانتور کمی از رنگ پوستتان تیره‌تر باشد.

در قدم بعدبه کانتور کرمی یا کانتور پودری احتیاج دارید و با کدام یک می‌توانید به راحتی آرایش کنید. البته نوع کانتور را باید بر اساس نوع و جنس پوستتان انتخاب کنید.

برای پوست خشکی، بهتر است کانتور کرمی استفاده کنید. در صورتی که پوست صورتتان چرب است، کانتور پودری انتخاب مناسبی خواهد بود.

استفاده از اسفنج یا براش کانتورینگ؟

در صورتی که می‌خواهید از کانتور مایع استفاده کنید، بهترین گزینه استفاده از اسفنج است، چرا که ممکن است خط براش روی صورتتان باقی بماند.

همچنین در صورتی که از کانتور پودری استفاده می‌کنید، براش متراکم مخصوص کانتورینگ انتخاب مناسبی خواهد بود.

استفاده از کانتور پودری

پوست صورتتان چرب است یا می‌خواهید یک آرایش طبیعی و مات را تجربه کنید؟ کانتور پودری انتخاب مناسبی است.

برخلاف کانتور مایع یا کرمی، کانتور پودری را نمی‌توانید با انگشت دست یا اسفنج روی صورتتان بزنید و با کرم پودر ترکیب کنید.

بهترین روش کانتورینگ پودری، استفاده از یک براش کانتورینگ است.

معمولا براش کانتورینگ سر صاف و حالت کتابی دارد که می‌توانید خط کانتور روی گونه (یا هر قسمت از صورت که می‌خواهید سایه ایجاد کنید) را با آن بزنید و با یک براش سر گرد پخش و محو کنید.

همچنین برای کانتور بینی، براش‌تان باید کوچک و سر صاف باشد و باز هم با براش گرد آن را کمی محو کنید تا حالت طبیعی پیدا کند.

با کانتور مایع یا کرمی آرایش کنیم

پوست خشکی دارید یا می‌خواهید درخشش طبیعی روی پوست صورتتان ایجاد کنید؟ استفاده از کانتور مایع یا کرمی را توصیه می‌کنیم. استفاده از کانتور کرمی بسیار ساده است، چرا که به سادگی با کرم پودر ترکیب می‌شود.

شما می‌توانید با انگشت یا اسفنج مخصوص که به نام بِلِندِر (Blender) نیز شناخته شده است، صورتتان را کانتورینگ کنید.

کمی کانتور مایع روی گونه، پیشانی یا فَک صورتتان بزنید، سپس آن را با ضربه‌های انگشت یا ضربه‌های اسفنج پخش یا محو کنید.

قسمتهای ازصورت که می‌توان کانتورینگ کرد

چطور با پنکیک کانتور کنیم؟-قسمتهای ازصورت که می‌توان کانتورینگ کرد

به این مسئله فکر کنید که می‌خواهید فرم کدام بخش از صورتتان را تغییر دهید ؟

اگر پیش از آرایش با چهره بی‌روح و بدون انحنا روبه‌رو شدید در این صورت ایجاد انحنا یا سایه زیر استخوان گونه، نزدیک رویش موها یا قسمت بالای پیشانی یا قسمت زیرین فک، انتخاب مناسبی خواهند بود.

در صورتی که می‌خواهید فرم بینی‌تان را کمی کوچک‌تر کنید، کانتورینگ کناره‌ه‌های بینی نیز ایده خوبی است. با این حال انتخاب قسمت کانتورینگ به صورت و انتخاب خودتان بستگی دارد.

می‌توان بدون هایلایتر، کانتورینگ کرد

می‌توانید بدون استفاده از هایلایتر، صورتتان را کانتورینگ کنید. در واقع تکنیک آرایش به انتخاب خودتان بستگی دارید و کتاب قانونی برای آرایش کردن وجود ندارد! برخی از افراد تمایل دارند که آرایش طبیعی و ساده‌ای داشته باشند. از این رو استفاده از هایلایتر یا هر لوازم آرایشی که باعث درخشش صورت شود، به انتخاب و سلیقه خودتان بستگی دارد.

روی کانتور، پنکیک یا پودر بِیک استفاده کنیم؟

پودر بِیک به ماندگاری آرایش کمک می‌کند که پنکیک نیز تا حدودی این کاربرد را دارد.

در صورتی که آرایش‌تان کرمی است و از کانتور مایع استفاده کرده‌اید و می‌خواهید زیر آفتاب بنمانید ، استفاده از پودر بیک یا پنکیک انتخاب خوبی خواهد بود. اسپری فیکس آرایش نیز می‌تواند به ماندگاری تمام آرایش‌تان کمک کند.

قدم به قدم تا کانتورینگ صورت

سایه روی بینی، پیشانی، فک، چانه یا گونه‌های خود ایجاد کنید یا یک آرایش پوست طبیعی و مدرن را تجربه کنید و زیباتر از همیشه شوید.

  • ابتدا پوست خود را با کرم مرطوب‌کننده مناسب جنس پوستتان مرطوب کنید.
  • استفاده از ضدآفتاب در آرایش روز نیز توصیه می‌شود.
  • به پوستتان پِرایمر بزنید تا آرایش‌تان ماندگار باشد و پس از ساعتی پخش نشود.
  • مقداری هایلایتر مایع روی استخوان گونه، گردی و تیغه بینی، استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم که به بینی نزدیک است، بزنید.
  • مقداری کرم پودر متناسب با پوست صورتتان را با یک قطره روغن طبیعی پوست (همچون روغن نارگیل یا زیتون) مخلوط کنید و آن را با یک اسفنج یا بلندر به پوستتان بزنید.
  • افرادی که پوست خیلی چربی دارند، بهتر است از روغن پوست استفاده نکنند و کرم پودر را به تنهایی استفاده کنند.
  • در هر بخش از صورتتان که می‌خواهید سایه ایجاد کنید یا فرم آن را تغییر دهید، از کانتور مایع یا پودری استفاده کنید.
  • سپس آن را با اسفنج یا براش پخش و محو کنید تا سایه‌های ایجاد شده طبیعی به نظر برسند.
  • در پایان آرایشِ پوست صورت می‌توانید از پودر بِیک یا پنکیک استفاده کنید که این دو می‌توانند جایگزین کانسیلر نیز شوند.
  • پس از اتمام آرایش صورت می‌توانید چشم و لب خود را آرایش کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *