لوازم آرایش

آنچه که از لاک ناخن نمی دانید

آنچه که از لاک ناخن نمی دانید

شاید هر هفته مانیکور کنید، یا شاید کمتر مراقب ناخن‌های لاک نزده‌تان باشید. اما اینکه با ناخن‌های دستتان چه می‌کنید مهم نیست، مطمئن باشید این حقایق جالب درباره‌ی لاک‌ ناخن حتماً برایتان جذاب خواهد بود. در این مقاله قصد داریم آنچه که از لاک ناخن نمی دانید و حقایقی جالب و مرموز را در مورد یکی از خواستنی‌ترین لوازم آرایش برایتان بازگو کنیم به احتمال زیاد تا به حال راجع به آن‌ها چیزی نشنیده‌اید.

مصریان باستان عاشق مانیکور کردن بودند

باستان شناسان عقیده دارند اعیان و اشراف مصر لاکهای میزدن که از مواد مخطلفی ساخته شده بود. جالب اینکه فقط اشراف زادگان حق استفاده از رنگ‌های تیره را داشتند تا به این طریق خود را از دیگران جدا کنند.

قدیمی‌ها خلاقیت فوق‌العاده‌ای در ساخت لاک داشتند

در سلسله مینگ( امپراتوری بزرگ چین پس از فروپاشی مغول ها) از موم و سفیده تخمه مرغ و سبزیجات برای ساخت لاک استفاده می شد

مانیکور فرنچ واقعا فرانسویی می باشد

ایده‌ای که باعث به وجود آمدن این مانیکور شد این بود که به اعضای خانواده‌ی سلطنتی فرانسه اجازه می‌داد تا دست‌ها و ناخن‌هایی برازنده و ظریف پیدا کنند و همچنین از کسانی که کلاس پایین‌تری داشتند قابل تفکیک باشند.

لاک ناخن، واقعا رنگ ماشین است

polish های که ما امروزه می‌شناسیم توسط Revlon در سال ۱۹۲۰ تولید شد.

لاک در حقیقت رنگ ماشین می باشد. که بسیار تصفیه شده می باشد.رنگ دانه‌های آن ریز است به همین دلیل ساخت لاک ناخن طبیعی که مانند انواع واقعی آن باشد خیلی سخت می باشد.

پاک کننده‌ی لاک ناخن بیشتر از همه‌ی ما عمر می‌کند

پاک کننده‌های لاک ناخن هیچ‌گاه عمرشان تمام نمی‌شود، یعنی یک بطری پاک کننده‌ی لاک را می‌توانید تا هر زمانی که به آن احتیاج داشید استفاده کنید.

احتمالا باید چندتا از لاک‌هایتان را دور بیاندازید

یک شیشه‌ی باز نشده‌ی لاک ناخن، تنها یک سال عمر می‌کند. البته باید خیلی تنبل باشید که نتوانید یک لاک ناخن را در ۱۲ ماه تمام کنید!

در گذشته، لاک ناخن نشانه‌ی رسوایی بود

آنچه که از لاک ناخن نمی دانید

در دهه‌ی ۱۹۵۰ کسی که ناخن‌هایش را لاک می‌زد، فردی بی بند و بار شناخته می‌شد. حتی قبل از ورود به کلیسا و یا مراسم مذهبی، لاک ناخن را باید پاک می‌کردند.

این اتفاق ریشه در عصر ویکتوریا داشته است. در آن زمان فقط زنان خیابانی از لاک ناخن استفاده می‌کرده‌اند.

نباید همیشه ناخن‌هایتان را لاک بزنید

متخصصان بر این باورند که ناخن‌ها عملا بافتی زنده میباشد. لاک زدن همیشگی ناخن‌هایتان را خشک می کند. و بافت زنده‌ آن را از بین می برد. این خشکی باعث بی‌دوان شدن ناخن‌ها میشود. علاوه بر این، نرسیدن اکسیژن به بافت ناخن، مبارزه با انواع عفونت‌ها را برای ناخن سخت‌تر می‌کند.

هرسال حدود، هفصد شصت و هشت میلیون دلار برای لاک ناخن هزینه می شود

اگر نگاهی به آمار بیاندازید، متوجه می‌شوید این عدد نسبت به سال ۲۰۱۱ سی و دو درصد رشد داشته است. متخصصان می‌گویند که این رشد می‌تواند به دلیل ارتقای سطح هنرهای ناخن و تولید رنگ‌های بیشتر برای انتخاب لاک ناخن باشد.

گران‌ترین لاک ناخن دنیا ۲۵۰ هزار دلار قیمت دارد

لاک Azature Black Diamond توسط جواهر ساز معروف، Azature Pogosian تولید. و در ساخت آن از ۲۶۷ قیراط جواهر الماس سیاه واقعی استفاده کرد. پس حالا متوجه دلیل قیمت وحشتناک آن شدید؟!

اینجوری لاک بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *