مقالات سالن آرایشگاه

چه نوع آرایشی به من میاد؟ | سیسنو مرجع زیبایی شما

چه آرایشی به من میاد

اگر مایلید آرایش صورت خود را اصولی آموخته و بدانید که به شما چه آرایش مو و چه آرایش صورتی می آید، به عبارتی خود آرایی را یاد بگیرید.

بنابر این با ما همراه شوید در چه نوع آرایشی به من میاد؟

انواع چهره ها در چه نوع آرایشی به من میاد؟

انواع چهره ها در چه نوع آرایشی به من میاد؟ | سیسنو


طرح وترکیب چهرۀ شما کدام یک از انواع چهره هاست؟

۱- فرم بیضی :


اگر فرم صورت شما بیضی است شما دارای یک صورت ایده آل هستید ومی توان گفت هرگونه آرایشی می توانید داشته باشید. (هم مو و هم صورت) مگر موارد خاص مثل داشتن عینک ویا برجستگی نوک بینی.


۲-فرم گرد :


باید با آرایش صورت را کشیده تر کرد. و مقداری ازمو را اطراف گوش ها وگونه ها طوری ریخت تا حد گوش ها نمایان شوند و چتری را کج درست کرد .

۳-فرم مربع :


اگر صورتی دارید که خط مو درپیشانی شما وخط آرواره ها ( فک ها ) مربع شکل همراه با پهنای صورت هستند شما تقریباً صورتی مربع شکل دارید وبهتر است که مانند صورت گرد عمل کنید .

اگر موها بلندت و روی شقیقه ها و اطراف صورت و آرواره ها قرار گیرد بهتر است.

۴-فرم مستطیل :


حالت صورت در فرم مستطیلی کشیده است. اینگونه صورت ها را بایستی با آرایش مناسب کوتاه تر و پهن ترنشان داد.

مثلاً موهای بالای سر را باچتری روی پیشانی وترکیبی پرپشت در اطراف صورت. و همچنین با کشیدن مو به طرف بیرون گونه ها صورتی پهن نمایان کرد.

۵- فرم لوزی :


در اینگونه صورت ها و پیشانی و چانه باریک است ولی گونه پهنای زیادی دارد.با کم کردن پهنای گونه ها وافزایش مو دراطراف فک ها ونگه داشتن مو به طورفشرده دراطراف سروخط استخوان گونه ها میشود تا ظاهری بیضی بدست آورد.

از کنارزدن مو ازکنارفک ها وخط پیشانی خودداری شود.

۶- فرم مثلث:


این صورت درپیشانی باریک و آرواره ها وچانه پهن است. آرایش این صورت به این شکل است که پیشانی پهن به نظرآید،موها باید دراطراف صورت پروبلند باشند وتا اندازه ای پیشانی رابه حالت کج پرکرد.

اطلاعات عمومی آرايشگري ، زيبايي و آرایشی

۷-فرم مثلث معکوس یا قلب


اینگونه صورت برعکس فرم بالا پیشانی پهن و چانه باریک است باید با آرایش پیشانی را باریک و پهنای پایین صورت را اضافه کرد.

موها را فرق باز کنید به صورت دالبری شقیقه ها بریزید. و موهای اطراف چانه را نیز فر کنید و چانه را با موها پر کرد.

ابروها در چه نوع آرایشی به من میاد؟

بعد از مشخص شدن فرم صورت نکته دوم ابروهای شماست که برای داشتن یک ابروی مناسب نکات زیر قابل توجه است:

فیلم آموزشی برنزه کرده توسط بهترین آرایشگران دنیا را اینجا ببنید

ابروها در چه نوع آرایشی به من میاد؟| سیسنو
 • در استخوان بندی مناسب می توانیم از هر مدل ابرو استفاده کنیم به شرطی که با بینی وچشم ناهماهنگی نداشته باشد. (صورت های بیضی)
 • در صورت های گرد از ابروهای کوتاه و زاویه دار و هشت استفاده کنیم بهتر است.
 • در صورت های مستطیلی از مدل های بلند و صاف ویا منحنی استفاده می کنیم .
 • در صورت های مثلثی ابرو باید کوتاه آرایش شود ابروها کوتاه وصاف و اگر مثلثی کوتاه باشد ابروها کوتاه و زاویه دار آرایش میشود.
 • درصورت های ذوزنقه ای شکل ابروها باید بلند آرایش شوند واگراین صورت کوتاه باشد. ابروها بلند وزاویه دار واگرصورت دراز باشد ابروها بلند وساده آرایش می شوند.
 • در بینی های پهن وکوتاه ابروها را باید به گونه ای آرایش داد.
 • بهترین مدل ابرو در بینی های بلند و باریک ابروی پیوسته می باشد. در غیراین صورت ابروها جلو زاویه یا جلوگرد آرایش می شوند.
 • در صورتی که ابروها زیاد بالا باشد بایدحداکثر از بالای ابرو برداشته شود . و ابرو را ساده آرایش کرد و در صورتی که ابرو پایین باشد وفاصله اش از چشم کم باشد. از زیر ابرو را مدل می دهیم.
 • اگر پشت چشم فرورفتگی داشته باشد ابروها را ساده تر و صاف آرایش کنید واگر پشت چشم برجستگی دارد از هرمدل ابرو می توانید استفاده کنید.
 • اگر ابروی شما عاج داشته باشد. موهای ابرو را کامل برس بزنید و باید به طرف بالا وقیچی کنید.

اگر قسمت بالا و پایین سر ابرو را هم باهم مساوی باشد . و فرضاً موچین را وسط ابرو بگذارید فاصله ها تا موچین از دو طرف باید مساوی باشد آنوقت زیر ابرو را بردارید.

ابروها حتماً باید از نظر مدل و اندازه جفت باشند تا زیباتر شوند. پس سعی کنید از مدل ابرو کم کرده وبه تناسب آن ها بیافزایید.چشم ها در چه نوع آرایشی به من میاد؟

در هنر آرایشگری، چند پایه برای چشم، وجود دارد. هر چشم روش خود را برای زیباتر شدن دارد. اگر در حال حاضر می‌دانید چطور چشم‌های خود را آرایش کنید یک قدم در میکاپ جلو هستید!

و اما اگر نمی‌دانید متن زیر را بخوانید تا با نحوه آرایش انواع فرم چشم آشنایی شوید.

برندهای لوازم آرایش چشم را از سیسنو تهیه کنید

چشم ها در چه نوع آرایشی به من میاد؟ | سیسنو

چشم های از هم دور :


این چشم ها معمولاً مخصوص صورت های گرد یا مربع می باشد که بایک آرایش مو مناسب می توان این فرم راازبین برد.

در آرایش اینگونه چشم ها باید خط چشم راکمی جلوتر از چشم به سمت بینی و همینطور از چشم خارج بکشید . تافاصلهً دو چشم کمتر شود.

چشم های به هم نزدیک


که این چشم ها معمولاً مخصوص صورت های باریک وکشیده می باشد.

برای اینکه بین چشم ها فضای بیشتری ایجاد شود آرایش موها باید باز باشد وموها به طرف بیرون سرکشید ه شود . و در آرایش چشم اینگونه چشم ها نباید خط چشم ازچشم خارج شود تا چشم ها را دورتر از هم نشان دهد.

اگر منحنی چشم زیاد بود و چشم بسیار درشت به هیچ عنوان خط چشم کلفت نکشید. بلکه خط چشمی نازک و از داخل با مداد چشم آنرا سیاه کنید. در قسمت پایین چشم گوشه را زاویه دار کنید و داخل را بامداد سیاه کرده و چشم را از منحنی بودن زیاد خارج کنید.


برای چشم های ریز وباریک

برای چشم های ریز وباریک، خط چشم باید از گوشه داخلی چشم‌ها شروع کنید و به سمت گوشه خارجی ادامه دهید. لبه‌های خط چشم می‌تواند به صورت صاف یا به حالت گربه‌ای کوتاه بلند شود.

از سایه رنگ روشن در گوشه‌های داخلی چشم هم استفاده کنید. سپس از رنگ‌های متوسط (نه تیره و نه روشن) در پایین پلک استفاده کنید تا کمی تضاد ایجاد کرده و در انتها هم کمی سایه رنگ تیره‌تر روی بالای پلک بکشید.


خط چشمی پهن پشت چشم کشیده چشم را درشت و بزرگتر نشان میدهید. و زیر چشم نیز خط چشم پهن کشیده شود…..


چشم پف دار

چشم‌ های پف دار قلق دارد. شما با استفاده از خط چشم و انتخاب سایه‌های مناسب، می‌توانید پف چشم‌ها را کم‌تر کنید.

برای از بین بردن سیاهی اطراف چشم، کانسیلر آسان‌ترین روش است؛ اما پف چشم‌ها به راحتی با کانسیلر از بین نمی‌رود.

برای از بین بردن پف چشم علاوه بر کانسیلر به کرم پودر مناسب، اسفنج آرایشی و پودر فیکس نیاز دارید.

در انتخاب رنگ کانسیلر و کرم پودر دقت کنید. رنگ کانسیلر باید نزدیک به رنگ پوست شما باشد. کانسیلرهای خیلی روشن، پف چشم‌ها را نمایان‌تر می‌کنند.

کرم پودر مناسب را چطو بشناسیم

فیلم آرایش برای چشم های پف کرده

انواع بینی در چه نوع آرایشی به من میاد؟

بینی متناسب با صورت برای خانم ها از اصول آرایش صورت تعریف میشود.

بسیاری از خانم ها از روش های متعادل سازی بینی مانند جراحی بینی شک دارند و می خواهند در روزانه خود یک کانتورینگ بینی جذاب در گریم و میکاپ خود انجام دهند.

انواع بینی در چه نوع آرایشی به من میاد؟| سیسمو
 •  بینی نرمال: اگر بینی شما از نیم رخ و روبرو متناسب و بی نقص باشد. به آرایش خاصی نیاز نداشته و برای هر نوع آرایشی متناسب است .

بینی به سمت بالا :

برای این نوع بینی که کوچک دیده می شود و از نیم رخ تقریباً صاف است.

باید مو را به پشت گوش حالت داد تابینی کمی بزرگتردید ه شودو همینطور موها را دربالای سربه سمت بالا فرم دهید تابینی ظاهری کشیده تر داشته باشد.

در هنگام آرایش کرم پودر و پنکیک را به دو طرف بینی کمتر از بقیۀ نقاط صورت بزنید تا بینی کوچک تر نشود.

بینی بیرون

: آرایش مناسب چنین صور ت هایی باید به شکلی باشد که بینی زیاد مورد توجه نباشد برای همین موها یتان را به اطراف پیشانی و صورت شکل دهید . و درآرایش صورت دوطرف و روی بینی رابا کرم پودر پرکرده و آنرا کوچکتر جلوه دهید.

بینی کج وخمیده 

برای چنین صورتهایی باید برای کم کردن آشکاری بینی موها را خارج از وسط سر حالت داد .

و با بوجود آوردن یک مدل آرایش موی قرینه ای می توانید حالت مناسبی را بوجود آورید . درآرایش صورت نیز کرم پودر خود را بیشتر به قسمت برجسته تر بزنید و دوطرف بینی راباهم متعادل سا.زید.

بینی پهن و مسطح 

این بینی چهره راپهن نشان می دهد. و شما برای کمتر نشان دادن این شکل باید مدل آرایش مو را به شکلی که موها از اطراف صورت کنار روند. نشان داده وگوشها بیشتر نمایان شوند.

درآرایش صورت بالا و روی بینی راکمتر از بقیه نقاط آن کرم پودربزنید و پهنی بینی راباکرم پودر از دو طرف بگیرید.انواع گونه ها در چه نوع آرایشی به من میاد :

در آرایش انواع فرم صورت با اعمال کانتور، هایلایتر و رژگونه به کمک انواع براش شکل می‌گیرد.

پس پیش از اینکه آرایش زیبایی داشته باشید، باید لوازم و محصولاتی آرایشی با کیفیت تهیه کنید.

توجه داشته باشید که کلیت آرایش در همه صورت‌ها یکسان است، اما شناخت گونه و آرایش مناسب آن باعث زیباتر جلوه کردن آرایش صورت شما می‌شود

 • در صورتهای بیضی و متناسب می توانید از هر مدل رژگونه استفاده کنید .
 • صورتهای گرد رژگونه شبیه به قطره و درازکشیده میشود و مرکز این رژگونه نزدیک بینی است.
 • در صورت کشیده، رژگونه تا آخرین قسمت صورت کشیده شده باشد. و گاهی هم لاله گوش رانیز همرنگ رژگونه کنید.
 • در صورت های مثلثی رژگونه از قسمت پایین متمایل به کناره های صورت کشیده باشد. و مرکز آن در وسط می باشد.
 • شروع رژگونه از فرورفتگی گیجگاه متمایل به لب و ادامهً آن به بالا کشیده می شود. درصورتی که بخواهید گونه برجسته دیده شود بالای رژگونه را گرد کنید.

لب ها در چه نوع آرایشی به من میاد؟

هر شخص لبهایی با شکل متفاوتی دارد بعضی لبهای قطورتری دارند و برخی دیگر لبهای باریکی دارند در صورتی که نوع لب خود را بدانید بهتر از آنها مراقبت کرده و می توانید از نظر زیبایی نمای بهتریدر آنها ایجاد کنید

اگر بخواهید صورت ظریف شود از رژگونه های مات و کمرنگ و کوچک استفاده کنید. و اگر می خواهید صورت درشتتر جلوه کند ار رژگونه های پررنگ وشاد استفاده کنید.

دررنگ آمیزی همیشه باید رنگ رژگونه و رژلب نزدیک به هم باشند.

لب ها در چه نوع آرایشی به من میاد؟ | سیسنو


 • باریک و قیطونی : خط لب را کمی بیرون تر از لب ها بلند کنید. و لب ها را تا حدی که به چهره تان بیاید بزرگتر و پهن ترنشان دهید.
 • درشت : اگر درشتی زیاد آن به چهره نیاید خط لب را داخل لب بلند و آن را کوچکتر نشان دهید. و اگر همان درشتی متناسب با چهره است با رژلبهای روشن آنرا با چهره هماهنگ سازید.
 • لب نازک :در صورتی که از آرایش مناسب برای این لب هااستفاده کنید می توانید آنها را جذاب تر و زیباتر نشان دهید
 • پهن : برای زیبا کردن لبهای پهن خط لب را در حاشیه داخلی خط لب بکشید و زوایای لب را خالی بگذارید. روزها از بوم لب و شبها و در مراسم از رژلب تیره و مات استفاده کنید .

اگر نوع لب خود را بهتر بشناسید می توانید با آرایش آنرا به فرم دلخواه تبدیل کنید .انواع لوازم آرایشی این امکان را به شما می دهد تا لب را به فرم دلخواهتان در اورید .

مهم استفاده از یک تکنیک درست برای این کار است .


سایه در چه نوع آرایشی به من میاد

سایه در چه نوع آرایشی به من میاد | سیسنو

سایه چشم باعث برجسته شدن چشم ها می شود. بی شک همین مسئله هم باعث حساسیت خانوم ها در انتخاب این وسیله آرایشی می شود.

با این حال شناخت انواع سایه چشم به خانم ها کمک زیادی خواهد کرد تا بتوانند، متناسب با نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشند.

در سایه طبیعی رعایت 11نکته مهم است:

 • برای ایجاد برجستگی از زیر ابرو از سایه های شفاف سفید یا زرد یا صورتی به نسبت انتخاب رنگ سایه استفاده کنید.
 • سایه به صورت مد سه شکل بگیرد.
 • در حالت عمودی روشنترین سایه در قسمت بالا و تیره ترین سایه بالای مژه ها می باشد.
 • در حالت افقی روشنترین سایه کنار بینی و تیره ترین سایه خارج صورت می باشد.
 • اندازۀ سایه در قسمت خارجی صورت به اندازۀ دنباله ابرو و دنبالۀ خط چشم باید باشد.
 • سایه در زیر چشم نزدیک به بینی کمرنگ و باریک و هر چه بطرف خارج صورت می رود پررنگ و پهن تر شود.
 • هرگز بالای بینی و زیر ابرو سایه نزنید
 • در صورتی که زیر ابرو و کنار بینی فرورفتگی داشته باشد از سایه های روشن استفاده کنید.
 • در آرایش فانتزی و یا در سایه چشم مدل گربه ای از این روش استفاده کنید.
 • اگر فاصله چشم و ابرو کم است . سایه را پهن تر بکشید از سایه های افقی استفاده کنید .اطلاعات عمومی آرايشگري ، زيبايي و آرایشی

اطلاعات عمومی آرايشگري ، زيبايي و آرایشی |‌سیسنو

پیش از شروع آرایش پوست صورت باید کاملا تمیز باشد. برای این منظور ابتدا صورت خود را با یک پاک کننده بشویید و آرایش های قدیمی را پاک کنید.

پاکسازی صورت پیش از آرایش، از بسته شدن منافز پوست و حساسیت پوستی جلوگیری می کند. برای پاک کردن باقیمانده آرایش قدیمی خود می توانید از پاک کننده آرایش یا روغن بچه استفاده نمایید.

ترتیب آرایش صورت:

 • ابتدا صورت را با یک صابون آرایشی و آب ولرم کاملاً شستشو دهید.
 • از یک کرم مرطوب کننده یا یک ضد آفتاب مناسب استفاده کرده و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا کاملاً جذب شود.
 • مقدار کمی کرم پودر درتمام نقاط صورت قراردهید و به آرامی روی پوست بمالید. و طبق روش های گذشته در نقاطی که لازم است بیشترو یاکمتربزنید. ( اطراف بینی)
 • ابروها راباژل ویا سایۀ ابرو مرتب کرده و شانه کنید.
 • ریمل را با فاصله های کوتاه بر روی مژه بالا بزنید تا پر و یکدست  شود. حتماً ریمل را به طور افقی و عمودی برروی مژه ها بزنید تا از چسبندگی آن ها جلوگیری کند.
 • اگر بین هربار ریمل زیاد فاصله بیاندازید مژه ها به هم می چسبد. و دیگر نمی توان به راحتی آن ها را از هم جدا کرد.
 • سایه را متناسب با رنگ لباس و پوستتان بزنید.
 • برای تمیزتر شدن خط چشم ابتدا با یک مداد خط چشم نازکی پشت و زیر چشم بکشید.
 • با خط چشم مایع این کار را بکنید حتماً آرنج خود را برروی میز توالت خود ثابت کنید تا دستتان نلرزد.
 • خط لب ورژلب رایکدست برروی لبها بزنید. وحتماً لبهایتان را در همان ابتدا با کرم پودر بپوشانید. تا ماندگاری خط ورژ لب شما بیشتر شود .
 • در انتها کمی پنکیک به آرامی به روی تمامی نقاط پوست بجز پشت چشم ها بزنید. تا آرایشتان کمی محو و طبیعی به نظر آید.

ما را در آپارات دنبال کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *