لوازم شخصی برقی, مردانه, مقالات سالن آرایشگاه, مو

موهای‌تان را با سشوار حالت دهید

موهای‌تان را با سشوار حالت دهید

روش قدیمی که موها را به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌کرد کنار بگذارید.

اگر عجله دارید… باید هربار میزان موی بیشتری را برای سشوار روی برس بگیرید. البته برای این کار نیاز به یک سشوار خیلی قوی دارید. که درجه باد آن را بالا برده البته یک برس سرامیکی نیز ضروری است. چون برس‌های سرامیکی حرارت بیشتری را به مدت طولانی‌تر در خود نگه می‌دارند. و به همین خاطر موها را بهتر و سریع‌تر نرم و صاف می‌کنند. 

  • چتری را براشینگ کنید

اگر چتری‌های‌تان خیلی خوب حالت نگرفته‌است، ریشه آن‌ها را مرطوب کنید‌ سپس دور انگشتاهای‌تان بپچید، بکشید و سشوار کنید. حرکت دست‌تان باید اول از راست به چپ باشد. و بعد از چپ به راست بکشید. اگر بعضی ‌از قسمت‌های موها خوب حالت نمی‌گیرند. و به جهت‌های مختلف متمایل می‌شوند. باید روی ریشه آن‌ها تمرکز یعنی باید به گونه‌ای سشوار بکشید. که ریشه آن‌ها به همان جهت دلخواه شما خشک شود. و بعد پایین و نوک موها را با یک برس گرد کوچک خشک کنید و حالت دهید.

فرهایی درشت روی موهای شما

شما می‌توانید با 2 تکنیک ساده در موهای‌تان احساس سبکی و راحتی کنید. به این طریق که اول سرتان را برعکس به سمت زمین تا دسترسی بهتری به موهای‌تان داشته باشید. بعد به موها یک اسپری نگه‌دارنده سبک ، حالا سرتان را بالا بیاورید. و با یک فر‌کننده مو، موها را تاب دهید، شما باید کل موها را به 6 تا 10 بخش تقسیم کنید. اگر می‌خواهید موهای‌تان پف بیشتری داشته‌ باشد، فرموها را بعد از این‌که خنک شدند، با به سمت بیرون سشوار کنید.

فوت کوزه‌گری را بیاموزید

خیلی سریع موهای‌تان را با سشوار حالت دهید

معمولا آرایشگرهای خیلی حرفه‌ای شگرد خاصی دارند که همیشه از آن استفاده می‌کنند؛ آن‌ها دقیقا روی چیزی تمرکز می‌کنند که تعیین‌کننده ظاهر موهاست. برای صافی موها، بیشتر از همه روی صافی مناطقی تمرکز می‌کنند. که بیشتر از همه دیده ‌می‌شود. یعنی بیشترین وقت را صرف سشوار کردن روی موها و اطراف صورت می‌کنند. این کار باعث می‌شود دیگران تصور کنند تمام موها همان‌قدر کامل و زیبا آرایش شده‌اند.

باید بدانید آرایشگرها هیچگاه وقت چندانی را صرف موهای پشت و زیر نمی‌کنند، پس شما هم بیشتر روی آرایش موهای اطراف صورت تمرکز کنید.

با موهای چرب بی‌حالت چه کنید؟

اگر خیلی عجله دارید. و اصلا وقت حمام رفتن ندارید. ولی موهای‌تان کثیف و به هم چسبیده است. و باید به نوعی آن‌ها را پف دهید. در این مواقع چاره‌کار استفاده از شامپوی خشک است. در داروخانه‌ها اسپری‌هایی به نام شامپوی خشک وجود دارد که هنگامی که وقت ندارید می‌توانید به موها اسپری کنید.

درون آن موادی وجود دارد که چربی و کثیفی‌ها را جذب می‌کند و در نتیجه موها تمیز به‌نظر می‌رسند. برای این کار باید موها را از فرق سر باز کنید و سپس به ریشه موها شامپوی خشک را اسپری کنید. و بعد ریشه‌ها را ماساژ دهید. در نهایت با برس‌ گرد موها را سشوار بکشید تا هم شامپوها از بین بروند و هم موها دوباره پف کنند و حالت بگیرند.

  چگونه اتو بکشید؟

اگر می‌خواهید موهای‌تان را با سشوار حالت دهید. ولی خیلی وقت ندارید می‌توانید سشوار نکشید و به جای آن اول آب موها را خوب با حوله بگیرید. البته حواس‌تان باشد موها را با حوله نکشید.

بعد اجازه دهید موها کمی با جریان هوا خشک شود البته وقتی رطوبت دارد برای وز نکردن می‌توانید. از سرم‌های ضد وز استفاده کنید، حالا با یک اتو موی خیلی داغ می‌توانید آن‌ها را صاف کنید. موها را به 6 بخش تقسیم کنید. 2 بخش در کناره‌ها، یک بخش بالای سر و یک بخش پشت گردن. حال خیلی آرام و با دقت اتو بزنید. اگر با عجله موها را در چند قسمت بزرگ اتو کنید، در نهایت موهای‌تان خشن و ناصاف به‌نظر خواهد رسید.

موهای خود را فر کنید

آرایشگرها برای این‌که بتوانند فرهای زیبایی روی سر ایجاد کنند گاهی از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند. مثلا یکی از کارهایی که آرایشگرهای معروف می‌کنند یک چهارم فنجان کاندیشنر(نرم‌کننده) در 1/5 فنجان آب حل کرده و به موها اسپری می‌کنند.

باید این مخلوط را خوب تکان داد. تا کاملا مخلوط شود و سپس به موهای خشک اسپری کرد . تا مرطوب شوند و سپس به آنها حالت فر داد. این کار نه تنها موها را نرم کرده بلکه آن‌ها را براق نیز می‌کند. بعد از این کار کمی موها را با سشوار خشک کنید. و با یک فر‌کننده مخروطی شکل به آن‌ها بهتر حالت دهید. اگر هم وقت ندارید اجازه دهید موها با جریان هوا خشک شوند و خودشان حالت بگیرند.

وز وزی نباشید

اگر در مسافرت هستید سریع‌ترین راهی که بتوانید از شر وزها خلاص شوید استفاده از سشوار است. اما اگر بخواهید این وزها را از بین ببرید. بعد از حمام باید اول موها را با حوله تا حد ممکن خشک کرده و کمی صبر کنید .که موها تا حدی با هوا خشک شوند.

وقتی بیشتر موها خشک شده‌ بودند قسمت‌های کوچکی از موهای روی سر را دور یک برس بزرگ گرد بپیچید. و با حرارت بالا موها را سشوار کنید.بهتر است نازل سر سشوار بگذارید. تا حرارت به‌طور مستقیم به موها بخورد و وز آن‌ها را از بین ببرد. مقداری از یک سرم ضد وز که حاوی سیلیکون باشد را کف دست‌ها بریزید. و آن را به موهای رویی که بیشترین وز را دارند بمالید و سپس موها را اتو کنید تا کاملا وزها از بین بروند.

به داد موهای آسیب دیده برسید

خیلی از خانم‌ها هستند که به خاطر استفاده از رنگ و وسایل حالت‌دهنده داغ موهای‌شان شدیدا آسیب دیده‌ است. و همین آسیب‌دیدگی‌ها حالت دادن موها را سخت می‌کند. به همین خاطر اگر بخواهید موهای‌تان خوب حالت بگیرد. باید به نوعی این آسیب‌دیدگی‌ها را پنهان کنید. کرم‌هایی وجود دارد که مخصوص موهای آسیب‌دیده است و توصیه می‌کنیم از آن‌ها به‌خصوص درنوک موها استفاده کنید چون این کرم‌ها آسیب‌دیدگی‌ها را می‌پوشانند. و در نتیجه موها هم راحت‌تر حالت می‌گیرند و هم دیگر نوک موها وز کرده به‌نظر نخواهد رسید.

اگر هم موهای‌تان خیلی ظریف و نازک است و کرم روی آن سنگینی می‌کند می‌توانید به نوک موها اسپری‌های مو بزنید. و بعد موها را اتو کنید و موهای‌تان را با سشوار حالت دهید. این کار خیلی سریع‌تر از سشوارکشیدن کل موهاست و همه آسیب‌دیدگی‌ها را نیز می‌پوشاند.

  • از آب استفاده کنید

همیشه روی میز آرایش‌تان یک اسپری آب بگذارید، آرایشگرها برای این‌که اثر مواد حالت‌دهنده مو را بیشتر کنند. معمولا روی موها آب اسپری می‌کنند، همچنین وقتی تمام موها را با آب مرطوب کنید. دیگر کمتر روی موها احساس ناراحتی می‌کنید، اسپری‌کردن مقدار کمی آب روی موها حالت‌دهی آن‌ها را خیلی راحت‌تر می‌کند. البته می‌توانید دور موها را با یک حوله مرطوب بپوشانید تا همان اثر را داشته باشد.

چه برسی استفاده کنید؟

موقع سشوار ، برس برای خشک و حالت دادن به موها وقت کمتری از شما می گیرد. و در نهایت موهای‌‌تان بهتر مرتب می‌‌شوند و فرم می‌گیرند. اگر نخواستید از برس برای خشک کردن موهای‌‌تان استفاده کنید، انتخاب دیگر این است که فقط با استفاده از دست‌‌تان موهای‌‌تان را جابه‌جا کنید. و جلوی سشوار آن‌ها را خشک کنید. بهترین برس، برسی بزرگ و گرد است. این برس پس از سشوار بهترین حجم و حالت را به موهای‌ شما خواهد بخشید.

برس‌های فلزی برای سشوار مناسب‌ترین هستند. و بهترین شکل را به موهای‌‌تان خواهند داد. شما از برس‌های کم ‌قطرتر برای مرتب‌ و سشوار موهای چتری‌‌تان استفاده کنید. برس‌های پارویی برای پرداخت نهایی موهای بلند، پس از سشوار کشیدن مناسب‌ هستند. موهای برس‌‌های چوبی، ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی است، بنابراین به‌گرفتن بهتر موها درون‌‌شان کمک می‌کنند.

نحوه صحیح سشوار کشیدن مو/ چگونه موهایمان را حالت بدهیم

موهای‌تان را با سشوار حالت دهید

دیدگاهی در مورد “موهای‌تان را با سشوار حالت دهید

  1. majid گفت:

    زیبا بود

    1. گرمرودی گفت:

      ممنو از لطفتون و از اینکه نظر دادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *